Celotělová masáž lymfatického                                      systému

Manuální masáž lymfatického systému, je jemný a zvláštní druh masážní techniky, která napomáhá aktivovat mízní (lymfatický) systém, a tak podporuje tok lymfy, čímž dochází k odstraňování toxických látek z těla. Je prováděna velmi jemným tlakem - bez použití olejů či emulzí. Tvoří základ pro ošetření celulitidy (pomerančová kůže).
Účinnost této metody byla mnohokrát klinicky ověřena. Používá se k ošetření otoků, při těžkých nohách, jako prevence proti nádorovým onemocněním. Tato terapie zvyšuje kondici o 10 až 15%, tedy je vhodná i pro výkonné sportovce. Správná funkce lymfatického systému hraje klíčovou roli ve správné funkci imunitního systému. Preventivní celotělovou lymfomasáží nedochází k hromadění odpadních látek buněčných zbytků nebo infekčních látek v mízním systému. Organizmus je tak lépe pročišťován (detoxikován). V mé nabídce naleznete masáž lymfodrenážním přístrojem. 


PŘÍSTROJOVA LYMFODRENÁŽ

tato masáž funguje na principu střidavé přístrojové presoterapie. Do návleků je vháněn vzduch hadicovým systémem a tak se pracuje s postupující tlakovou vlnou. Jednotlivé komory návleků se nafukují v pravidelných intervalech. Vytváří se tlak, který zvolna postupuje a nahrazuje svalovou pumpu. 

Přístrojová lymfodrenáž by měla být vždy vnímaná příjemně. Jakékoliv pocity nevolnosti či bolestivost je důvodem k přerušení lymfodrenáže.