počítadlo.abz.cz

Povídání o svících

17.10.2017

Existuje mnoho verzí toho, jak a kdy vznikli ušní nebo tělové svíčky. Někdo tvrdí, že svíčky používali američtí indiáni Hopi, někdo, že se svíčky používali ve starém Egyptě, někdo, že staří Keltové využívali princip hoření svíček a vytvářeli je z březové kůry, někdo že šamani ze Sibiře apod. 

Už naši předkové věděli, že pokud se na těle projeví nemoc, je to většinou tím, že je narušen správný tok energií v těle. Tělové svíce, aplikované na energetické body, rozmístěné po lidském těle blahodárně působí na mnoho tělesných neduhů.

Nicméně čistící a energetické účinky ušních i tělových svíček jsou známé již tisíce let a důkazy byli nalezeny téměř v každé kultuře od počátku civilizace. Přesný původ tedy znám není, ale existuje spoustu důkazů o jejich použití.

K'inich Janaab Pacal nebo také, "Pacal velký, král Palenque" vládl mayské říši od 29. července 615 až do 3. března 683. Jeho sarkofág byl nalezen mexickým archeologem Albertem Ruzem v roce 1952. Pozůstatky velkého krále se proslavili posmrtnou maskou Pacala, která ukazuje důkaz, že ušní svíce byly používány i ve starověku.

Mayové se velmi zajímali očistou těla i ducha, a vykonávali mnoho rituálů zahrnujících pouštění žilou, ušní svíčky, pálení kadidla apod. Mnohé z těchto šamanských praktik očistných rituálů přetrvalo až do dnešní doby.

Spousta lidí v dnešní době si pořád myslí, že používání alternativních způsobů léčby nebo terapií je spíše směšné a neúčinné, možná až šarlatánské. Jde pouze o nepochopení a nepřijetí těchto tradičních, většinou po staletí a tisíciletí z generace na generaci předávaných "alternativních" metod.

V současné etapě dějin stále více upínáme pozornost na alternativní a tradiční, osvědčené metody nebo přinejmenším metody, které známe od našich babiček, například, když používali staré noviny stočené do kornoutu a nahoře zapálené, na odlehnutí uší nebo rozpuštění ušního mazu.

Lidé vždy nemuseli rozumět výhodám očisty těla, ducha a mysli, ale stačilo jim předávat si moudrosti a vyzkoušené, fungující metody.

Je tedy úplně jedno zda někdo píše zmatlané a překombinované informace o historii, které stejně někde okopíroval, důležité je, že svíce fungují, máme dobré výsledky a na základě zkušeností je dále rozvíjíme a předáváme si je mezi sebou dál.

Svíce se používají buď na místa s potíží (např. bolestivé místo), nebo na čakry, při znalosti čínské medicíny lze využívat také meridiánové dráhy a body, nebo také reflexní body. Právě včelí vosk má sám o sobě schopnost zmírnit zánět, jeho složení prodlužuje čas hoření a přídavek kurkumy zvyšuje účinnost svíce proti zánětu.

Ten, kdo jednou tělové svíce vyzkoušel, potvrdí, že představují velmi účinnou metodu přírodní léčby. Dokáží totiž velmi rychle ulevit při fyzických i psychických potížích: Uvolňují stres, napětí, negativní emoce, nejistotu, nervozitu. Výrazně zmírňují otoky, krevní výrony, čistí lymfatický systém. Při horečkách snižují bolest i teplotu. Pomáhají při migréně a výrazně ulevují při dýchacích potížích. Svíce mají moc z těla vytáhnout toxiny, podlitiny, záněty, kameny, nebo cysty.

Jak poznáme, že tělová svíce působí a léčí?

Svíce vytahuje v plynné podobě z těla nežádoucí energie (toxiny, záněty) a ty se srážejí v podobě popílku na vnitřní stěně svíce. Mohou dokonce tvořit i drobné hrudky, či větší spečené kusy, od světlé až po tmavohnědou nebo červenohnědou barvu. Podle strusky, která se vysype z nedohořelé části svíce, lze poznat, který a jak intenzivní problém svíce vyčistila. Účinek tedy poznáme především z plamene - podle barvy, velikosti a struktury strusky (který vysypete ze zbytku svíce po uhašení), podle rychlosti hoření, podle pocitů při svíčkování, z dýmu - bílého či tmavého. Také je dobré pozorovat "řeč plamene" - prskání, syčení, velikosti, rozdvojení, hopsání či klidného vysokého plamene. Možností je více.


- napomáhají od bolesti hlavy, migrén, při chronických a akutních rýmách, při lehkých zánětech středního ucha, zánětech mandlí, při problémech s čichem, nedostatečném prokrvení uší, při čištění lymfatických drenáží uší, při aktivacích meridiánů a reflexních zón uší, pomáhají se zbavit hučení a tlaků v uších, můžou pomoci snížit stres nebo i některé psychické problémy a samozřejmě jsou velmi vhodné stejně jako tělové svíčky jako součást muzikoterapie, relaxace nebo masáží hlavy či ucha.

- pomáhají stimulovat meridiánové body, čímž přispívají k obnově toku životní energie, regeneraci postiženého místa, obnově a uvolnění bloků na energetické úrovni, zmírnění bolesti, jsou vhodné jako pomůcka při detoxikaci, prohřátí daného místa při masážích, harmonizaci a aktivaci lymfatického systému ...

počítadlo.abz.cz